Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Hochei
Dunărea Galați - Progym Gheorghieni 12-3 în primul meci al campionatuluiSportPictures.eu
20 Sep 2014

Dunărea Galați - Progym Gheorghieni 12-3 în primul meci al campionatului

Astăzi, la Patinoarul din Galați, s-a desfășurat primul meci al campionatului național de hochei pe gheață, ediția 2014-2015. Gazdele de la CSM Dunărea Galați au reușit al doilea succes consecutiv împotriva celor de la Progym Gheorghieni. Hocheiștii de la malul Dunării s-au impus de data aceasta cu 12-3, după ce săptămâna trecută câștigaseră în fața aceluiași partener de întrecere, cu 16-0.

Primul gol al meciului, implicit al campionatului, a fost marcat în secunda 59 din prima repriză, de către Szocs Szabolcs, din pasa lui Ladislav Rytnauer. Rezultatul final a fost 12-3 (3-1, 5-0, 4-2).

Alte știri din Hochei