Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Tenis de câmp
powered by BenQ
Două reprezentante în turul 2 la CincinnatiAFP / Mediafax Foto
10 Aug 2014

Două reprezentante în turul 2 la Cincinnati

În calificările turneului Western & Southern Open de la Cincinnati, Monica Niculescu a reușit să treacă în primul tur de croata Donna Vekic, jucătoare ce ocupă locul 80 în ierarhia WTA. Scorul întâlnirii a fost 6-3, 6-3 și s-a înregistrat la capătul a 80 de minute de joc.

Într-o altă partidă programată sâmbătă, Alexandra Dulgheru s-a retras din jocul contra americancei Varvara Lepcenko la scorul de 6-4 în favoarea adversarei sale.

Pe tabloul calificărilor este prezentă și Irina Begu, care a repurtat o victorie în trei seturi contra japonezei Kimiko Date-Krumm, locul 89 WTA, cu scorul final 1-6, 6-2, 6-4. Meciul s-a încheiat în această noapte, iar în turul secund, ale cărui meciuri sunt programate azi, Monica o va întâlni pe jucătoarea din Kazahstan  Zarina Diyas, locul 53 WTA, în timp ce Irina îi va da replica rusoaicei Elena Vesnina, locul 49 WTA.

Alte știri din Tenis de câmp