Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Volei
powered by Frisomat
DA1F: Piteștencele câștigă duelul promovatelorRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
20 Oct 2016

DA1F: Piteștencele câștigă duelul promovatelor

Etapa a 2-a a Diviziei A1 de volei feminin s-a încheiat astăzi cu ultimele trei partide. Campioana CS Volei Alba-Blaj a făcut un antrenament de o oră și 7 minute în deplasarea de la Piatra Neamț, în timp ce ”tigroaicele”, medalia de bronz a campionatului trecut, a avut un prim set echilibrat pe teren propriu cu CSM Lugoj, dar au reintrat în parametri și au defilat în seturile următoare.

La Galați, în duelul promovatelor, piteștencele s-au impus și au acum maxim de puncte, la fel ca CSM Târgoviște, echipă pe care o va primi peste două zile pe teren propriu într-unul dintre cele mai interesante meciuri ale etapei a 3-a, alături de CS Volei Alba-Blaj – Dinamo București.

 

Partidele etapei a 2-a s-au încheiat cu următoarele scoruri:

Miercuri, 19 octombrie

CS Dinamo București - CS Știința Bacău  3:2 (25:20, 23:25, 25:21, 25:27, 15:10)

CSU Medicina CSS Târgu Mureș - ACS Penicilina Iași  3:0 (25:21, 25:23, 25:16)

CSM Târgoviște - SCMU Craiova  3:0 (25:12, 25:12, 25:12)

Joi, 20 octombrie

CSU Galați - SCM Pitești  1:3 (13:25, 25:20, 15:25, 19:25)

CSM București - CSM Lugoj  3:0 (25:23, 25:10, 25:20)

VC Unic LPS Piatra Neamț - CS Volei Alba-Blaj  0:3 (18:25, 12:25, 13:25)

Alte știri din Volei