Volei
Calificare ratată
13 Dec 2013

Miercuri, în Sala Polivalentă din Craiova s-a disputat meciul dintre echipa gazdă, SCM Craiova, și echipa franceza Arago de Sete, contând pentru returul optimilor de finala ale Cupei CEV la volei masculin.

În meciul tur francezii câștigaseră cu 3-1, așa că opțiunile craiovenilor erau limitate pentru calificarea în sferturi, iar jocul a confirmat valoarea adversarului, care in final s-a impus cu 3-2 după 114 minute de joc (pe seturi 25-19, 25-22, 22-25, 22-25, 19-17); deși pare un scor echilibrat, partida a fost dominată clar de oaspeți, care își asiguraseră practic calificarea după primele două seturi.

Astfel, după ce a trecut în șaisprezecimi de echipa olandeză FirmX Orion Doethinchem, echipa noastră părăsește competiția europeană și va lupta în continuare pe un singur front, în campionat.