WTA Wuhan: Irina și Monica acced în sferturile de finală în proba de dubluOvidiu Iordachi / Mediafax Foto
30 Sep 2015

WTA Wuhan: Irina și Monica acced în sferturile de finală în proba de dublu

Irina Begu și Monica Niculescu au repurtat astăzi o victorie importantă în proba de dublu a turneului Dongfeng Motor Wuhan Open, învingând favoritele numărul 3 ale tabloului, perechea formată din franțuzoaica Caroline Garcia și slovena Katarina Srebotnik.

Meciul a fost la discreția jucătoarelor noastre, care s-au impus în 65 de minute în două seturi identice, cu scorul 6-2, 6-2.

Victoria le-a adus calificarea în sferturile de finală ale competiției, urmând a le avea ca adversare în această fază pe spanioloaicele Garbine Muguruza și Carla Suarez Navarro, favoritele numărul 7, cele care în primul tur au dispus de perechea formată din Raluca Olaru și jucătoarea slovacă Janette Husarova.