WTA New Haven: Ana Bogdan avansează în turul secund al calificărilorRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
17 Aug 2018

WTA New Haven: Ana Bogdan avansează în turul secund al calificărilor

Connecticut Open, turneu de categoria Premier cu premii de 799.000 USD, a demarat jocurile de pe tabloul calificărilor. Prezente la start alături de alte 46 de competitoare, Ana Bogdan și Monica Niculescu au obținut rezultate diferite.

Cotată drept favorită numărul 12, Monica a pierdut în fața portoricanei Monica Puig, locul 70 WTA, cu scorul de 7-6 (5), 6-3 după ce a ratat două mingi de set la 5-4 pentru ea în primul act.

Pe de altă parte, Ana s-a impus cu 6-2, 6-2 în fața slovacei Viktoria Kuzmova, locul 56 WTA și favorită numărul 10, și va disputa mâine semifinala contra rusoaicei Anna Blinkova, locul 101 WTA.