Victorii ale gazdelor
22 Dec 2013

Ieri s-au desfășurat două meciuri din cadrul etapei a 13-a a Ligii Naționale de Baschet masculin.

La Oradea, într-un meci televizat de Digisport de la ora 20:00, CS Municipal din localitate a primit vizita echipei CS Energia Rovinari. A fost un meci extrem de important pentru CSM Oradea, în contextul în care o victorie i-ar menține în lupta pentru titlu. Gazdele au reușit un meci foarte bun, concentrarea și ambiția reflectându-se în scorul final: CSM Oradea – CS Energia Rovinari 92-73. Mai mult, gazdele nu au pierdut niciun sfert, scorul pe sferturi fiind: 30-24, 21-11, 17-17 și 24-21.

În celălalt meci al zilei, Gaz Metan Mediaș a învins cu scorul de 86-69 pe BC Timișoara, pe sferturi: 25-14, 28-22, 15-20 și 18-13.

În ultimul meci al etapei, astăzi, în direct la Digisport, de la ora 20:00, se vor intalni SCM U Craiova și CSU Asesoft Ploiești.