Victorie în ultimul amical din AustriaBogdan Danescu / SportPictures.eu
06 Iul 2018

Victorie în ultimul amical din Austria

Universitatea Craiova a pus punct campaniei de pregătire în străinătate pentru noul sezon competițional cu un succes la scor ce contribuie la moralul echipei. Trupa pregătită de italianul Devis Mangia a învins FC Wacker Innsbruck II cu scorul de 4-0 (1-0) prin golurile marcate de Dominik Glavina (min. 7), Alexandru Mateiu (min. 47 și 75) și Raoul Baicu (min. 84).

Tehnicianul oltenilor a trimis la primul fluier al arbitrului următorul ”unsprezece”: 13. Pigliacelli – 6. Kelic, 24. Gardoș, 2. Tiago – 30. Dimitrov, 8. Mateiu, 23. Zlatinski, 11. Bancu – 22. Bărbuț, 14. Glavina, 33. Mihăilă. La pauză au fost efectuate următoarele modificări: Dimitrov – Martic, Zlatinski – Rossi, Mihăilă – Baicu. Pe parcursul reprizei secunde au mai fost efectuate următoarele înlocuiri: Pigliacelli – Popescu, Kelic – Popa, Bărbuț - Markovic, Bancu – Briceag și Glavina – Borța.

Delegația alb-albatră se va întoarce la Craiova în această seară și intră pe ultima sută de metri înainte de startul sezonului. Oltenii intră în focurile meciurilor oficiale pe 14 iulie când vor disputa pe noul ”Ion Oblemenco” SuperCupa României în compania campioanei CFR Cluj.