Juniori
Victorie cu 2-1 pentru tricolorii U19 împotriva IsraeluluiFRF.ro
07 Aug 2018

Victorie cu 2-1 pentru tricolorii U19 împotriva Israelului

Tricolorii U19 au învins cu 2-1 selecționata similară a Israelului, într-o partidă amicală disputată marți, 7 august, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia.

Reprezentativa noastră a deschis scorul în minutul 13 prin Claudiu Petrilă, iar Alexandru Duminică a majorat avantajul în minutul 27, printr-o lovitură liberă executată la colțul scurt. Pentru selecționata Israelului a marcat Guy Dahan, în prelungirile primei reprize. Cea de-a doua repriză a consemnat noi ocazii pentru ambele echipe, însă tabela a rămas neschimbată.

Partida revanșă dintre cele două selecționate este programată joi, 9 august, de la ora 19:00, la Mogoșoaia.

România:  1. Duțu - 2. Rus (22. Zamfir 87'), 3. Leca-cpt., 5. Ehmann, 4. Șerban (16. Țicu 87') - 8. Chiriac (19. Lemnaru 87'), 14. Toma (6. Farcaș 51')- 10. Duminică (17. Ciucureanu 61'), 20. Chera (25. Ion 51'), 13. Petrilă (7. Horșia 61')- 9. Pop (11. Răducan 61'). Antrenor: Dan Oprescu

sursa: frf.ro