Liga 1: FC Hermannstadt vs. Astra Giurgiu (live)
    EHF Champions League: Vipers Kristiansand vs. CSM București (live)
  • 21:00
    Liga 1: FC Viitorul vs. Sepsi Sfântu Gheorghe (live)
    Digisport 1
Juniori
Victorie cu 2-1 pentru tricolorii U19 împotriva CipruluiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
08 Sep 2018

Victorie cu 2-1 pentru tricolorii U19 împotriva Ciprului

Reprezentativa Under 19 a României a învins cu 2-1  selecționata similară a Ciprului, într-o partidă amicală care s-a desfășurat la Mogoșoaia.

Oaspeții au deschis scorul repede, încă din minutul 11 prin Louka, însă tricolorilor le-a aparținut repriza secundă. Schimbările efectuate de selecționerul Daniel Oprescu au fost inspirate, rezervele Markovic și Mihăilă înscriind pentru victoria României.

România: 1.Cristea – 7. Țîrlea (2. Rus 68′), 6. Screciu (3. Leca 90+2) , 5. Ehmann (25. Cană 90+2), 16. Țicu (4. Șerban 68′) – 20. Manolache (17. M. Șerban 53′), 8. Chiriac (18. Toma 90+2) – 14. Horșia (13. Mihăilă 53′), 15. G. Șerban (9. Markovic 39′), 21. Petrila (11. Duminică 68′) – 22. Ion (10. Sefer 39′). Antrenor: Daniel Oprescu

sursa: frf.ro