powered by Team Sales
Vali Ursache, eseu în Pro D2AFP / Mediafax Foto
30 Oct 2016

Vali Ursache, eseu în Pro D2

Internaționalul român Vali Ursache a marcat eseul decisiv al echipei sale, Oyonnax, în victoria repurtată pe teren propriu, 21-16, contra celor de la Agen, în etapa a noua din Pro D2. Ursache, flanker stânga integralist, a marcat încercarea din minutul 54, prin care Oyonnax a preluat conducerea cu 11-10. La pauză, Agen a condus cu 10-6.

Vali Ursache a fost desemnat și căpitan de echipa al celor de la Oyonnax, fiind cel mai bun jucător de pe teren.

Într-un alt meci, Carcassonne a pierdut cu 28-20 pe terenul celor de la Mont de Marsan. Andrei Ursache a fost pilier stânga titular, înlocuit în minutul 61 cu Ionel Badiu.

​Frații Ursache au declinat convocarea la lotul național al României, pentru cele trei partide test din luna noiembrie, invocând motive de familie.

​Astăzi, de la ora 15.15, în același eșalon, Colomiers întâlnește Dax.