Juniori
Tricolorii U19 au învins cu 2-1 Suedia și sunt la un punct de EURORăzvan Păsărică / SportPictures.eu
24 Mar 2018

Tricolorii U19 au învins cu 2-1 Suedia și sunt la un punct de EURO

Reprezentativa U19 a României a învins cu 2-1 reprezentativa similară a Suediei, în cea de-a doua partidă din cadrul Turului de Elită. Meciul s-a jucat pe stadionul ”Ilie Oană” din Ploiești.

Deși au primit gol repede, tricolorii au restabilit egalitatea prin reușita lui Tudor Băluță din minutul 33. După pauză, reprezentativa noastră a intrat motivată pe teren, iar Alexandru Mățan a înscris golul victoriei în minutul 58. Ambele echipe au încheiat partida în 10 jucători după eliminarea lui Constantin Dima (69) și a lui Adil Titi (86).

România U19 conduce grupa 4 cu 6 puncte și este urmată de Ucraina (4p), viitoarea noastră adversară, pe care o vom întâlni marți, 27 martie, în ultima partidă din cadrul Turului de Elită.

sursa: frf.ro