Tricolorele au învins cu 3-1 MoldovaRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
29 Nov 2017

Tricolorele au învins cu 3-1 Moldova

Reprezentativa feminină a României a învins cu 3-1 selecționata similară a Moldovei în cea de-a patra partidă din preliminariile Campionatului Mondial - Franța 2019.

Voicu a deschis scorul pentru România în minutul 27, cu un șut din interiorul careului, după o acțiune desfășurată în banda dreaptă. După pauză, moldovencele au egalat prin Eugenia Miron, dar tricolorele au revenit imediat, Voicu reușind dubla în minutul 52. Scorul final a fost stabilit de Eugenia Miron, care a înscris în propria poartă în minutul 59.

România: 1. Părăluță - 15. Oprea, 5. Meluță, 6. Goder, 7. Giurgiu - 14. Herczeg (Carp, 45'), 4. Bortan, 18. Ciolacu - 2. Corduneanu (Bâtea, 45'), 9. Rus, 10. Voicu

Moldova: 12. Zatușevscaia - 8. Cușinova, 7. Caraman, 2. Cerescu, 13. Mițul - 18. Andone - 17. Miron, 15. Topal, 9. Toma, 10. Țabur - 11. Chiper.

sursa: frf.ro