powered by Ariston
Superliga Națională: Campioana își păstrează invincibilitateaStefan Constantin / SportPictures.eu
02 Dec 2018

Superliga Națională: Campioana își păstrează invincibilitatea

Steaua București a învins CSM Digi Oradea în dubla întâlnire disputată în bazinul din complexul sportiv din Ghencea și după 12 partide disputate în această ediție de campionat își păstrează invincibilitatea.

Jucătorii pregătiți de Andrei Iosep au câștigat prima partidă disputată vineri cu 10:7 după ce au câștigat trei reprize la limită – 2:1, 2:1 și 3:2 – și au terminat-o la egalitate pe a doua, 3:3.

În meciul programat sâmbătă, orădenii au început mai bine și au terminat în avantaj prima repriză, 2:0, lăsând impresia că au forța necesară de a îngenunchea campioana în propriul fief. Orgoliu steliștilor i-a împins din spate, însă, și caschetele roș-albastre au câștigat următoarele reprize cu 3:1, 3:1 și 3:0 pentru scorul final 9:4.

Orădenii revin acasă cu primele înfrângeri suferite în acest sezon și peste două săptămâni încheie prestația în 2018 cu dubla întâlnire cu Corona Sportul Studențesc.