Rugby
powered by Samurai Sports
SuperLiga CEC Bank: CS U Cluj - Dinamo București 14-17Stefan Constantin / SportPictures.eu
02 Mai 2015

SuperLiga CEC Bank: CS U Cluj - Dinamo București 14-17

CS Dinamo București a învins-o pe CS ''U'' Prodvinalco Cluj cu scorul de 17-14 (14-6), sâmbătă, în Complexul Sportiv Iuliu Hațieganu, într-o partidă din etapa a 6-a a SuperLigii CEC Bank.

Dinamovistul Adrian Bărbuliceanu a fost declarat jucătorul meciului.

Gazdele au controlat debutul meciului și au condus cu 6-0, prin două lovituri de pedeapsă. De partea cealaltă, Dinamo a ratat două penalități prin Siotame Manu, însă în finalul primei reprize oaspeții au reușit să marcheze două eseuri, prin Fili Lomani și prin Bărbuliceanu, ambele au fost transformate de Jantjies.

În partea a doua a meciului, clujenii au reușit egalarea, după o lovitură de pedeapsă și un eseu (Csaba Gal), dar apoi jocul s-a echilibrat, iar Dinamo a smuls victoria, printr-o lovitură de pedeapsă concretizată de namibianul Jantjies, cu două minute înainte de final.