Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România

Top news

Programul TV
  • 11:00
    Fotbal
    Liga 2: Sportul Snagov vs. Pandurii Tg. Jiu (live)
    Digisport 1
  • 12:00
    Volei
    DA1M: CSM București vs. Steaua (live)
    Digisport 4
  • 13:00
    Fotbal
    Liga 2: UTA Arad vs. Chindia Târgoviște (live)
    Digisport 1
  • 15:00
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Simona Halep vs. Kristina Mladenovic (live)
    Digisport 1
  • 17:30
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Mihaela Buzărnescu vs. Caroline Garcia (live)
    Digisport 1
  • 19:15
    Volei
    DA1F: Dinamo vs. CSM Volei Alba Blaj (live)
    Digisport 4
  • 21:00
    Fotbal
    Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs. CFR Cluj (live)
    Digisport 1
Arte marțiale
Ştiri din KempoDragos Savu / Mediafax Foto
10 Mar 2014

Ştiri din Kempo

Federaţia Română de Kempo a publicat rezutatele celor trei competiţii majore organizate în Bucureşti, în Centrul Sportiv Apollo, pe 9 martie: Campionatul Naţional de MMA, Campionatul Naţional de Knockdown şi Cupa MMA-Samurai Spirit.

Concursurile au contat şi ca bază de selecţie pentru Campionatele Mondiale şi Campionatele Europene din 2014.

 

Campionatul Naţional de MMA

La eveniment au participat sportivi din 17 cluburi: AMATTO BUDOKAN, CETATEA DOJO, CHIMIA RM. VALCEA, DINAMOVISTI FIGHT, HAI-SHIN, KICK-BOX BUSHIDO, KUDOKAI, MAFORCE, SHIN-DOJO, SIG, STEAUA, STIINTA, THE ONE GALATI, VARAN, VIRGIL, EXTREME FIGHT C.S. VULCAN, CLANUL LUPILOR ALBASTRI.

Proba MMA este cea mai complexă şi agresivă din cadrul FR Kempo.

 

Lista câştigătorilor de la categoriile de Seniori.

MMA / Seniori (18-38 y.o.) / -70.00 kg. Masculin

1 : PREDOI FLAVIUS CATALIN (KUDOKAI)

2 : PARASCHIV IULIAN (THE ONE GALATI)

3 : PETROPAVLOVSKI ALEXANDRU-DANIEL (STEAUA)

4 : ALBERT PAUL (MAFORCE)

 

MMA / Seniori (18-38 y.o.) / -75.00 kg. Masculin

1 : DRAGAN MIREL (STIINTA)

2 : GREC ADRIAN (KICK-BOX BUSHIDO)

3 : STANCIU BOGDAN (KUDOKAI)

 

MMA / Seniori (18-38 y.o.) / -80.00 kg. Masculin

1 : IRIMIA ALEXANDRU (STIINTA)

2 : CARADIMA ALEXANDRU (STIINTA)

3 : DAVID TIBERIU (SIG)

 

MMA / Seniori (18-38 y.o.) / -90.00 kg. Masculin

1 : MORARU MARIN VALENTIN (AMATTO BUDOKAN)

2 : COTIGA ALIN ANGEL (HAI-SHIN)

 

MMA / Seniori (18-38 y.o.) / -95.00 kg. Masculin

1 : BOROS GABRIEL (STIINTA)

2 : BALLA ZSOLT (KICK-BOX BUSHIDO)

3 : BUNEA IZIDOR IOAN (KUDOKAI)

4 : SIMION MIHAI LEONARD (DINAMOVISTI FIGHT)

 

MMA / Seniori (18-38 y.o.) / +95.00 kg. Masculin

1 : ANATOLIE CIUMAC (AMATTO BUDOKAN)

2 : STOICA ALEXANDRU DANIEL (VIRGIL)

3 : JELNEAN ALEXANDRU (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

4 : VACARUS DANIEL (SHIN-DOJO)

 

Campionatul Naţional de Knockdown

La eveniment au participat 21 de cluburi: ABSOLUTO, AMATTO BUDOKAN, AQUILA, CETATEA DOJO, CHIMIA RM. VALCEA, CLANUL LUPILOR ALBASTRI, DINAMOVISTI FIGHT, EXTREME FIGHT VULCAN, GHEPES DOJO, HAI-SHIN, KICK-BOX BUSHIDO, KOKUSAI BUCURESTI, PONTICA, SAKURA, SAKURA TULCEA, SHIN-DOJO, SIG, STIINTA, THE ONE GALATI, TUDORI, YARIKO.

 

Lista câştigătorilor de la categoriile de Seniori.

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -70.00 kg. Feminin

1 : GRIGORAS MIHAELA GABRIELA (TUDORI)

2 : IVAN MADALINA (AMATTO BUDOKAN)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -60.00 kg. Masculin

1 : SERAFIM STEFAN (CHIMIA RM. VALCEA)

2 : MATEI MARIO-CRISTIAN (AQUILA)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -65.00 kg. Masculin

1 : BALCA ADRIAN (SAKURA TULCEA)

2 : NONI NICOLAE (THE ONE GALATI)

3 : PARASCHIV IULIAN (THE ONE GALATI)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -75.00 kg. Masculin

1 : DRAGAN MIREL (STIINTA)

2 : STOICA GEORGEL (SAKURA TULCEA)

3 : DRAGOMIR EUGEN (CHIMIA RM. VALCEA)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -80.00 kg. Masculin

1 : BALABAN SORIN (SAKURA TULCEA)

2 : DAVID TIBERIU (SIG)

3 : ROCA MARIAN (PONTICA)

3 : VILCEANU ALEXANDRU (YARIKO)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -90.00 kg. Masculin

1 : MORARU MARIN VALENTIN (AMATTO BUDOKAN)

2 : CARADIMA ALEXANDRU (STIINTA)

3 : CANTONERU MARIUS COSTINEL (ABSOLUTO)

3 : TRASCA STAICU RINU ADONIS (ABSOLUTO)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / -95.00 kg. Masculin

1 : BALLA ZSOLT (KICK-BOX BUSHIDO)

2 : BOROS GABRIEL (STIINTA)

3 : ALECSUTI IOAN-CATALIN (DINAMOVISTI FIGHT)

3 : COJOCARU CONSTANTIN OVIDIU (CHIMIA RM. VALCEA)

 

Knockdown / Seniori (18-38 y.o.) / +95.00 kg. Masculin

1 : ANATOLIE CIUMAC (AMATTO BUDOKAN)

2 : VACARUS DANIEL (SHIN-DOJO)

3 : MOLTER-MUSA DANIEL (THE ONE GALATI)

 

Cupa României MMA-Samurai Spirit

La eveniment au participat sportivi de clasă B, cu experienţă mai puţină, din 15 cluburi: AMATTO BUDOKAN, BUDO-MARIS, CETATEA DOJO, CLANUL LUPILOR ALBASTRI, DINAMOVISTI FIGHT, EXTREME FIGHT VULCAN, KICK-BOX BUSHIDO, KUDOKAI, PONTICA, SAKURA TULCEA, SHIN-DOJO, SIG, THE ONE GALATI, VARAN, YARIKO.

Lista câştigătorilor de la categoriile de Seniori.

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -65.00 kg. Feminin

1 : CIUGULEA ANDREEA IOANA (DINAMOVISTI FIGHT)

2 : IVAN MADALINA (AMATTO BUDOKAN)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -60.00 kg. Masculin

1 : GLIGA CRISTIAN STEFAN (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

2 : DUTA COZMIN-PETRU (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

3 : PATRASCU MIHAI (DINAMOVISTI FIGHT)

4 : GHEORGHE COSMIN GABRIEL (DINAMOVISTI FIGHT)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -65.00 kg. Masculin

1 : BALCA ADRIAN (SAKURA TULCEA)

2 : SZENTGYORGYI PETRU IONUT (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

3 : FARKAS ARNOLD LAJOS (BUDO-MARIS)

4 : NONI NICOLAE (THE ONE GALATI)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -70.00 kg. Masculin

1 : VASINCA ANDREI (KUDOKAI)

2 : MOCANASU LUCIAN GABRIEL (KUDOKAI)

3 : BENGA ALEXANDRU RAZVAN (DINAMOVISTI FIGHT)

4 : HUCI CRISTIAN (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -80.00 kg. Masculin

1 : ROCA MARIAN (PONTICA)

2 : GUBANDRU ALEXANDRU VALENTIN (SHIN-DOJO)

3 : KONCZ KALMAN ATTILA (BUDO-MARIS)

4 : IONITA MIHAI VALERIU (SIG)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -85.00 kg. Masculin

1 : STAN MIHAI (DINAMOVISTI FIGHT)

2 : CARSTEA RADU (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

3 : STAN TICUTA (AMATTO BUDOKAN)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / -90.00 kg. Masculin

1 : COSTEA IUSTIN (VARAN)

2 : RIPANU GEORGE OVIDIU (VARAN)

3 : MIHALCEA FLORIN (CETATEA DOJO)

4 : POPESCU LUCIAN (PONTICA)

 

MMA-B / Seniori (18-38 y.o.) / +95.00 kg. Masculin

1 : JELNEAN ALEXANDRU (CLANUL LUPILOR ALBASTRI)

2 : DUTA MARIAN VALENTIN (SIG)

3 : MOLTER-MUSA DANIEL (THE ONE GALATI)

Alte știri din Arte marțiale