LNBM: Sibienii le administrează a patra înfrângere timișorenilorRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
21 Mar 2017

LNBM: Sibienii le administrează a patra înfrângere timișorenilor

În sala ”Constantin Jude” din Timișoara a debutat etapa intermediară a grupei locurilor 1-6 din faza a doua a Ligii Naționale de baschet masculin. SCM Timișoara a primit vizita celor de la CSU Sibiu și nici de această dată nu au reușit să se impună în fața lor în această ediție de campionat, ajungând la șapte înfrângeri consecutive în fața jucătorilor pregătiți de Dan Fleșeriu.

Echipa de pe Cibin a tranșat partida grație unui sfert 3 în care au întors de la -3 (43:40) la +11 (53:64), iar în ultimele 10 minute au gestionat avantajul și au încheiat cu scorul 90:85. Mijajlovic, cu 28 de puncte și 8 pase decisive, a fost jucătorul cu cea mai mare eficiență în teren pentru învingători, în timp ce pentru echipa gazdă Jeremic a înscris 21 de puncte și a făcut 5 recuperări.

Mâine au loc celelalte partide ale rundei, centrul de greutate fiind la Cluj unde liderul primește vizita campioanei.