SCM U Craiova, singura victorie în deplasareSportPictures.eu
08 Mar 2014

SCM U Craiova, singura victorie în deplasare

De sâmbătă, 8 martie, asistăm la prima fază din play-off-ul Diviziei A1 la volei feminin, conform programului anunţat de Federaţia Română de Volei, în sistemul “cea mai bună echipă din trei jocuri”.

Astăzi, s-au disputat primele meciuri, încheiate cu trei victorii pentru gazde şi una pentru oaspete.

Meciul locurilor 3-6: desprindere rapidă şi lejeră echipei din Alba-Blaj, cu o opoziţie slabă a bucureştencelor.

• CS Volei Alba-Blaj - CSM Bucureşti 3-0 (25-13, 25-13, 25-12)

Meciul locurilor 4-5: Medicina a tras tare la început pentru 2-0 la seturi, dar echipa din Târgovişte a revenit cu apetit pentru 1-2, cedând în setul patru foarte greu.

• CSU Medicina Tîrgu Mureş - CSM Tîrgovişte 3-1 (25-21, 25-12, 15-25, 25-22)

Meciul locurilor 7-10: Gazdele s-au relaxat doar în setul al doilea, în rest şi-au dominat adversarele.

• VC Unic LPS Piatra Neamţ - ACS Penicilina Iaşi 3-1 (25-16, 22-25, 25-21, 25-19)

Meciul locurilor 8-9: Poftă bună de joc pentru craiovence, care le-au băgat în corzi pe gazde în primele două seturi (0-2). Meciul s-a echilibrat şi formaţia din Lugoj a recuperat pentru 2-2. Setul decisiv a fost luat de oltence după o dispută aprigă.

• CSM Lugoj - SCM U. Craiova 2-3 (17-25, 18-25, 25-14, 25-17, 12-15)

Urmează turul doi, miercuri, 12 martie, pe terenul echipelor care au fost astăzi oaspete.