Volei
SCM U Craiova s-a calificat în sferturile Cupei CEVRemus Badea / Mediafax Foto
16 Dec 2014

SCM U Craiova s-a calificat în sferturile Cupei CEV

SCM U Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei CEV la volei masculin, după ce a învins formația maghiară Kecskemet RC cu scorul de 3-0 (25-16, 26-24, 25-18), marți seara, în Sala Polivalentă din Bănie, în returul optimilor de finală.

Oltenii, victorioși și în tur cu 3-0, s-au impus după o oră și 20 de minute, sub privirile a circa 600 de spectatori.

Cel mai bun jucător al craiovenilor a fost Laurențiu Lică, autor a 18 puncte. O prestație consistentă a avut și Vlado Milev, cu 12 puncte pentru echipa din Bănie. De la oaspeți s-au evidențiat Zoltan Kovacs (16 puncte) și Peter Farkas (13).

Adversara echipei SCM U Craiova în sferturile de finală va fi Maccabi Tel Aviv sau Energy TI Diatec Trentino, care vor juca miercuri manșa secundă, după ce italienii au câștigat pe teren propriu cu 3-0.

sursa: agerpres.ro