Volei
SCM U. Craiova câştigă duelul universitarSportPictures.eu
08 Feb 2014

SCM U. Craiova câştigă duelul universitar

Divizia A1 la volei masculin a programat sâmbătă (8 februarie) patru meciuri din etapa a 17-a, însă runda se încheie duminică, atunci când se vor înfrunta primele două clasate.

Iată rezultatele de până acum din etapă:

SCM U. Craiova - Universitatea Cluj 3-0 (25-14, 25-20, 25-23)

Teoretic, duel inegal, clujenii stând pe ultimul loc fără niciun punct, fără nicio grijă. Totuşi, în fiecare set, oaspeţii au putut menţine speranţa unei surprize, jucând de la egal la egal multe minute. Craiovenii au fost mereu peste adversari în disputele de la fileu din finalurile de set, câştigând tot.

CSM Agronomia Bucureşti - VCM Piatra Neamţ 2-3 (24-26, 25-20, 25-21, 19-25, 13-15)

Arcada Galaţi - Ştiinţa Explorări Baia Mare 1-3 (25-15, 23-25, 19-25, 22-25)

Phoenix Şimleul Silvaniei - Unirea Dej 3-2 (25-19, 19-25, 22-25, 27-25, 17-15)

Zalăul va primi vizita campioanei din Constanţa, liderul aflat între cele două manşe cu Maliye Milli Piyango Ankara (Turcia), din faza Challenge Round a Cupei CEV.