Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Fotbal
S-a stabilit programul preliminariilor CM 2018Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
26 Iul 2015

S-a stabilit programul preliminariilor CM 2018

România va debuta în grupa E a calificărilor pentru Campionatul Mondial 2018 pe teren propriu, contra Muntenegrului, și va încheia preliminariile în deplasare, cu Danemarca.La tragerea la sorți a preliminariilor Campionatului Mondial 2018 din Rusia, ”tricolorii”, care au fost capi de serie, au picat în grupa E, alături de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia și Kazahstan. 

 

UEFA a anunțat programul jocurilor din calificările CM:

4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia, Kazahstan - Polonia (ora 19:00), România - Muntenegru (ora 21:45)

8 octombrie 2016: Armenia - România, Muntenegru - Kazahstan (ora 19:00), Polonia - Danemarca (ora 21:45)

11 octombrie 2016: Kazahstan - România (ora 19:00), Danemarca - Muntenegru, Polonia - Armenia (ora 21:45)

11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Kazahstan, România - Polonia (ora 21:45)

26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21:45)

10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21:45)

1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)

8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

 

Echipele de pe locurile 1 se vor califica direct la Campionatul Mondial, în timp ce 8 din selecționatele de pe locurile secunde vor disputa un baraj în dublă manșă. 

 

sursa: frf.ro

Alte știri din Fotbal