Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Juniori
România are juniori de aur mondial
07 Iun 2016

România are juniori de aur mondial

Rezultat excepțional reușit de perechea din România formată din Sebastian Alin Heler Zicoane & Anca Copos, care s-a impus la cele cinci dansuri (Slow Waltz, Tango, Vals Vienez, Slow Fox și Quick Step) din categoria dansurilor standard de la Campionatul Mondial Junior II de la Timișoara.

La un pas de finală, pe locul 7 mondial, s-a clasat și perechea Laviniu-Ionuț Gradea - Alexandra-Cristina Bujor.

Organizarea acestui mare eveniment a fost o reusita pentru orasul Timisoara,acesta competitie fiind monitorizata si de forul mondial WDSF.


Clasament final 2016 World Junior II STD

1. Sebastian Alin Heler Zicoane - Anca Copos // Romania

2. Kirill Morgachev - Polina Baryshnikova // Rusia

3. Karolis Burneikis - Izabele Sekaite // Lituania

4. Vladislav Untu - Alexandrina Olteanu // Moldova

5. Ivan Reshetnikov - Diana Maslovskaya // Rusia

6. Alan Aleksander Antriainen - Alisa Dupik // Estonia



Alte rezultate :

Adult Latin

1.Mario Cecinati - Rosaria Messina Denaro // Italia

2.Jaak Vainomaa - Taina Savikurki // Finland

3.Miculescu Ionut Alexandru - Pacurar Andra // Romania

4.Marius Valcu - Diana Cojocar // Moldova

5.Tomas Gal - Sabina Karaskova // Cehia

6.Dumitrescu Razvan - Jacqueline Joos // Germania

 

Adult Standard

1. Jacek Jeschke - Hanna Zudziewicz // Polonia

2. Roberto Carano - Arianna Gobbi // Italia

3. Leonid Khokhlov - Alexandra Shoshneva // Rusia

4. Igor Kruglov - Anna Barbacheva // Rusia

5. Jaak Vainomaa - Taina Savikurki // Finlanda

6.Rednic Paul - Lucaciu Roxana // Romania

 

Youth Latin

1. Israel Omri Mishael - Liel Moreinis // Israel

2. Radovan Kurinec - Eliska Lencesova // Slovacia

3. Daniel Medvedovsky - Michelle Nazarenus // Israel

4. Daniil Porcesco-Gozun - Anastasia Grunzu // Moldova

5. Matei Denis-Gabriel - Iovanas Iana // România

6. Coman Eduard Florentin - Tudorache Irina Elena // România

Youth Standard

1. Tiberiu-Florin Stan - Grigore Daria // Romania

2. Tomas Prikryl - Sanela Los Chovancova // Cehia

3. Denes Ferenc Szalai - Petra Balla // Ungaria

4. Denis-Gabriel Matei - Iana Iovanas // Romania

5. George Alexandru Saceleanu - Maria Alexandra Nuszbaum // Romania

6. Raul Dan Dolomet  - Carla Negoescu // Romania

 

Alte știri din Juniori