EHF Cup: SCM Ramnicu Vâlcea vs. Herning-Ikast Handbold (live)
    EHF Champions League: CSM București vs. Bietigheim (live)
    EHF Champions League: Elverum vs. Dinamo (live)
Juniori
România U18 a învins cu 2-1 Muntenegru în al doilea meci amicalFRF.ro
27 Sep 2018

România U18 a învins cu 2-1 Muntenegru în al doilea meci amical

Reprezentativa Under 18 a României a învins cu 2-1 selecționata similară a Muntenegrului în cea de-a doua partidă amicală, disputată vineri, 27 septembrie.

Ambele goluri ale selecționatei noastre au fost înscrise de David Miculescu, care a deschis scorul în minutul 49 și a majorat avantajul, convertind lovitura de la 11m primită în minutul 60.

În prima partidă, disputată pe 25 septembrie, tricolorii s-au impus cu 3-1, grație golurilor marcate de Vaida (două) și June.

Echipa României: 1. Dobre – 2. Sîrbu (22. Niță 70′), 5. Marin, 4. Boloca, 3. Dumitrescu-cpt (13. Dragomir 46′)- 7. June (18. Marrone 57′), 6. Vraciu (17. Tand 75′)  – 9. Dumitru (21. Mitrea 75′), 10. Miculescu, 8. Isac (14. Enache 57′) – 11. Vaida (20. Rusu 70′). Antrenor: Laurențiu Roșu

Generația formată din jucători născuți începând cu 2001 va debuta în preliminariile Campionatului European Under 19 abia în toamna anului viitor.

sursa: frf.ro