Juniori
România U16 a pierdut partida cu CehiaFRF.ro
10 Apr 2018

România U16 a pierdut partida cu Cehia

Reprezentativa U16 a României a pierdut partida cu selecționata similară a Cehiei, scor 1-6, din cadrul Turneului celor Patru Națiuni.

Adversarii au deschis scorul încă din minutul 4, prin Jachym Sip, iar celelalte 5 goluri au fost înscrise de Vojtech Wojatschke. Unicul gol al nostru a fost înscris de Theodor Corbeanu în minutul 74, după ce Leon Peto a ratat o lovitură de la 11m în startul reprizei secunde.

România: 1.Sava – 2.Grosu (14. David 73'). 3.Drăgușin-cpt., 6.Chilili (25. Bolenyi 65'), 4. Florică (16. Badea 55') – 5.Crivac, 8. Grameni – 7. Stoica, 20. Peto (21. Iana 65'), 11. Pitu (10. Bani 49')– 9.Munteanu (17. Corbeanu 55')

Rezerve: 12. Hereboiu, 13. Botond, 15. Dumitrașcu, 18. Tarța, 22. Jipa, 24. Ziman