Natație
Robert Glință, locul 4 în finala de 50 m spate la Campionatul European de înot în bazin de 25 de metriRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
08 Dec 2019

Campionatul European de înot în bazin de 25 de metri de la Glasgow, ediția 2019, s-a încheiat duminică seara, odată cu ultimele finale. Iar România a fost prezentă la cel mai înalt nivel și în ultima zi.

În finala probei de 50 m spate masculin, Robert Glință s-a clasat pe locul patru, cu timpul de 23.24 secunde. El a fost devansat de către Kliment Kolesnikov (Rusia) – 22.75, Christian Diener (Germania) – 23.07 și de Shane Ryan (Irlanda) – 23.12.

Vineri, 6 decembrie 2019, Robert a cucerit medalia de bronz în proba de 100 m spate.

sursa: frnpm.ro