Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România

Top news

Programul TV
  • 11:00
    Fotbal
    Liga 2: Sportul Snagov vs. Pandurii Tg. Jiu (live)
    Digisport 1
  • 12:00
    Volei
    DA1M: CSM București vs. Steaua (live)
    Digisport 4
  • 13:00
    Fotbal
    Liga 2: UTA Arad vs. Chindia Târgoviște (live)
    Digisport 1
  • 15:00
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Simona Halep vs. Kristina Mladenovic (live)
    Digisport 1
  • 17:30
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Mihaela Buzărnescu vs. Caroline Garcia (live)
    Digisport 1
  • 19:15
    Volei
    DA1F: Dinamo vs. CSM Volei Alba Blaj (live)
    Digisport 4
  • 21:00
    Fotbal
    Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs. CFR Cluj (live)
    Digisport 1
Rio 2016
Rio 2016: Programul de astăzi al sportivilor româniHepta / Mediafax Foto
10 Aug 2016

Rio 2016: Programul de astăzi al sportivilor români

Astăzi, la Rio de Janeiro, sportivii români vor intra în arenele olimpice, după cum urmează:

 

Canotaj Mădălina Bereș, Laura Oprea (2-) 14,30 - semifinala (Lagoa Stadium, Copacabana)

Scrimă Mălina Călugăreanu (floreta individual) 14,30 - calificări (Carioca Arena 3, Barra)

Canotaj Ionela Lehaci, Geanina Beleagă (2x, c.u.) 14,50 - semifinală (Lagoa Stadium, Copacabana)

Canotaj Adam, Cozmiuc, Gontaru, Aicoboae (4-) 15,30 - semifinală (Lagoa Stadium, Copacabana)

Canotaj Boghian, Cogianu, Boguș, Strungaru, Oprea, Popa, Petrilă, Bereș, Druncea (8+1) 15,50 - recalificări (Lagoa Stadium, Copacabana)

Înot Iulia Dascăl (100 m liber) 19,05 - serii (Olympic Aquatics Stadium, Barra)

Tenis Horia Tecău, Florin Mergea (dublu) 20,45 - semifinală (Olympic Tennis Center, Barra)

Tenis România (dublu mixt) 17,00 - tur 1 (Olympic Tennis Center, Barra)

Handbal România - Muntenegru (handbal feminin) 17,30 - grupă (Future Arena, Barra de Tijuca)

Haltere Florina Hulpan (cat. 69 kg) 21,30 — finala (Rio Centro - Pavilion 2, Barra)

Scrimă Tiberiu Dolniceanu (sabie individual) 18,45 - calificări (Carioca Arena 3, Barra)

Haltere Dumitru Captari (cat. 77 kg) 01,00 - finala (Rio Centro - Pavilion 2)

Alte știri din Rio 2016