Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România

Top news

Programul TV
  • 11:00
    Fotbal
    Liga 2: Sportul Snagov vs. Universitatea Cluj (live)
    Digisport 1
  • 13:00
    Fotbal
    Liga 2: UTA Arad vs. FC Argeș (live)
    Digisport 1
  • 15:00
    Fotbal
    Meci demonstrativ "Centenarul Fotbalului Românesc" (live)
    Digisport 1
  • 15:30
    Handbal
    EHF Cup: SCM Ramnicu Vâlcea vs. Herning-Ikast Handbold (live)
    Digisport 2
  • 17:15
    Handbal
    EHF Champions League: CSM București vs. Bietigheim (live)
    Digisport 1
  • 19:15
    Handbal
    EHF Champions League: Elverum vs. Dinamo (live)
    Digisport 2
Juniori
Rezultatele sportivilor români în Ziua 6 a Jocurilor Olimpice de Tineret Buenos Aires 2018COSR.ro
13 Oct 2018

Rezultatele sportivilor români în Ziua 6 a Jocurilor Olimpice de Tineret Buenos Aires 2018

În cea de-a șasea zi competițională a Jocurilor Olimpice de Tineret de la Buenos Aires, înotătorul Daniel Cristian Martin a obținut cel mai valoros rezultat pentru România – medalie de argint la 200 m spate.

La finalul zilei, Mihai Covaliu, presedintele Comitetului Olimpic si Sportiv Roman, si George Boroi, secretarul general al COSR, i-au felicitat pe toti componentii Echipei Olimpice pentru rezultatele obtinute si le-a urat mult succes celor care vor concura in zilele urmatoare.


Toate rezultatele sportivilor romani in Ziua 6:

Inot:

- 200 m spate masculin - Daniel Cristian Martin - medalie de argint - in finala, cu timpul 1:58.20, dupa ce in preliminarii inregistrase al doilea timp 2:00.15 al seriilor;

- 200 m bras feminin - Ingrid Huszar - Locul 34 - cu timpul 2:40.65;

- 200 m bras feminin - Maria Claudia Gadea - Locul 21 - cu timpul 2:34.6; 


Gimnastica artistica:
- individual compus feminin - Ana Maria Puiu - Locul 15 - in finala, cu 48.366 p;


Atletism:
- 2000 m obstacole feminin - Daniela Vasile - Locul 13 - in Etapa 1, cu timpul 6:55.73; 

 

Tenis de masa:
- echipe mixte - România (Andreea Dragoman, Cristian Pletea) a castigat cu 3-0 in fata Noii Zeelande (Hui Ling Vong / Nathan Xu), in Grupa E, etapa preliminara;
 

Tir:
- echipe mixte internationale - Daria Olimpia Haristiade – Locul 11, dupa ce in Optimile de finala, alaturi de Jason Solari (Elvetia), a pierdut cu 6-10, in fata echipei Giulia Campostrini (Italia)/ Rihards Zorge (Letonia).

 

sursa: cosr.ro

Alte știri din Juniori