Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România

Top news

Programul TV
  • 11:00
    Fotbal
    Liga 2: Sportul Snagov vs. Universitatea Cluj (live)
    Digisport 1
  • 13:00
    Fotbal
    Liga 2: UTA Arad vs. FC Argeș (live)
    Digisport 1
  • 15:00
    Fotbal
    Meci demonstrativ "Centenarul Fotbalului Românesc" (live)
    Digisport 1
  • 15:30
    Handbal
    EHF Cup: SCM Ramnicu Vâlcea vs. Herning-Ikast Handbold (live)
    Digisport 2
  • 17:15
    Handbal
    EHF Champions League: CSM București vs. Bietigheim (live)
    Digisport 1
  • 19:15
    Handbal
    EHF Champions League: Elverum vs. Dinamo (live)
    Digisport 2
Biliard / Snooker
Rezultate din Liga Naţională de Snooker, etapa a 3-aSportPictures.eu
10 Mar 2014

Rezultate din Liga Naţională de Snooker, etapa a 3-a

Liga Naţională de Snooker a programat etapa a 3-a în zilele 7-9 martie, în Centrul Naţional de Snooker din Bucureşti.

 

Prima zi a fost dedicată fazei „Last 24”, pentru opt partide în sistemul „3 din 5”:

Cosmin Constantin - Radu Vilău 3-2

Alex Oprişor - Razvan Tomiţă 3-0

Ivan Redak - Babken Melkonian 2-3

Mario Amza - Laurentiu Bănescu 3-0

Florentin Ciobanu - Radu Aştefănoaie 0-3

Valentin Militaru - Cristian Chircu 1-3

Tiberiu Teodoru - Narcis Sofrone 3-1

Toma Marinescu - Mihai Meseşan 3-2

 

A doua zi, au intrat în concurs, în faza optimilor, în sistemul 3 din 5 jocuri, primii opt jucători din clasament, care au concurat împtroiva învingătorilor din primul tur:

Andrei Orzan - Cosmin Constantin 3-2

Sorin Crăciun -  Mario Amza 3-2

Rareş Şincă - Radu Aştefănoaie 3-1

Szilard Szatmary -  Cristian Chircu 3-0

Paul Croitoru - Tiberiu Teodoru 3-1

Daniel Bontea -  Toma Marinescu 3-0

Marcel Bera -  Alex Oprişor 0-3

Mihai Vladu - Babken Melkonian 3-0

 

Duminică, s-au jucat sferturile (4 din 7 jocuri):

Andrei Orzan - Sorin Crăciun 3-4

Rareş Şincă - Szilard Szatmary 4-2

Paul Croitoru - Daniel Bontea 3-4

Alex Oprişor - Mihai Vladu 0-4

 

Urmează semifinalele, în sistemul 5 din 9 jocuri, la o dată ce va fi anunţată ulterior:

Sorin Crăciun - Rareş Şincă

Daniel Bontea - Mihai Vladu

Alte știri din Biliard / Snooker