Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Fotbal
Programul primei faze a Cupei RomânieiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
07 Iul 2015

Programul primei faze a Cupei României

Cupa României, ediția 2015-2016, debutează miercuri, 15 iulie, de la ora 17:30, cu următoarele meciuri:

Jocul Stadionul Localitate / Județ
ACS Bucovina 2 Pojorâta (SV) - ACS Bucovina Rădăuți (SV) Comunal Ciocănești/Suceava
 AS Victoria Horia (NT) – CSM Pașcani (IS) Comunal Horia / Neamț
AS Rapid Dumești (IS) – ACS Inter Dorohoi (BT) Comunal Dumești / Iași
Sport Club Bacău 2 (BC) – SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamț (NT) Lucrețiu Avram Bacău/ Bacău
Atletico Vaslui (VS) – CS Sporting Liești (GL) Municipal Vaslui / Vaslui
ACS Granitul Babadag (TL) – SC FC Oțelul Galați 2 (GL) Nu se dispută  
CS Avântul Valea Mărului (GL) – AFC Metalosport Galați (GL) Comunal Valea Mărului/ Galați
Fotbal Club Viitorul 2 SA (CT) – ACS Callatis 2012 Mangalia (CT) Orășenesc Ovidiu / Constanța
FC Puiești (BZ) – CS Victoria Traian (BR) Comunal Puiești / Buzău
Euromania Dumbrăveni (VN) – FC Păpăuți (CV) Comunal Dumbrăveni/Vrancea
ACS FC Păpăuți 2 (CV) – FC Zagon (CV) Comunal Păpăuți / Covasna
CS Păulești (PH) – AFC Astra 2 (PH) Comunal Păulești / Prahova
AS Victoria Muntenii Buzău (IL) – ACS FC Viitorul Axintele (IL) Nu se dispută  
AS Voința Buftea (IF) – CS Inter Clinceni (IF) Orășenesc Buftea / Ilfov
FC Chitila (B) – AS Voința Snagov (IF) Orăsenesc Chitila/Ilfov
CS Victoria Chirnogi (CL) – CS Viitorul Domnești (IF) Comunal Chirnogi / Călărași
CSM Flacăra Moreni (DB) – FCM Târgoviște (DB) Flacăra Moreni / Dâmbovița
CS Unirea Izvoarele (GR) – ACS Urban Titu (DB) Comunal Izvoarele / Giurgiu
AS Voința Budeasa (AG) – CN Dinicu Golescu Câmpulung (AG) Central Gălăsești / Argeș
ACS Unirea Brânceni (TR) – CS Vișina Nouă (OT) Comunal Brânceni / Teleorman
LSS Voința Sibiu (SB) – AS Înfrățirea Agromec Hărman (BV) Comunal Rășinari / Sibiu
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – CSM Avântul Reghin (MS) Orăsenesc Cristuru Secuiesc/Harghita
ASA Tg. Mureș 2 (MS) – CS Iernut (MS) Trans-Sil 2 Târgu Mureș/Mureș
Olt – Flacăra Horezu (VL)    
ACS Dumitra (BN) – FC Gloria Progresul (BN) Comunal Dumitra/ Bistrița- Năsăud
CS Viitorul Ulmeni (MM) – FC Unirea Dej (CJ) Orășenesc Ulmeni / Maramureș
CS Luceafărul Bălan (SJ) –  CS Sănătatea Servicii Pb. Cluj (CJ) Dumbrava Gâlgău Almașului/Sălaj
CS Someșul 2010 Apahida (CJ) –FC Arieșul 1907 Turda (CJ) Comunal Apahida/Cluj
CF Bihorul Beiuș (BH) – FC Olimpia 2 Satu Mare (SM) Francisc Matei Beiuș / Bihor
CS Performanța Ighiu (AB) – ACS Industria Galda (AB) Comunal Ighiu / Alba
CS Șoimii Lipova (AR) – CS Ineu (AR) Comunal Lipova / Arad
ACS Șoimul Băița (HD) – CS FC Hunedoara (HD) Comunal Crăciunești / Hunedoara
Club Sportiv U Craiova SA 2 (DJ) – ACS Viitorul Mun. Craiova (DJ) Extensiv Craiova/Dolj
CS Pandurii Cerneți (MH) – CS Podari (DJ) Termo Drobeta Tr. Severin/ Mehedinți
AS FC Ripensia Timișoara (TM  - CS Minerul Mehedinți 2010 (MH) Nu se dispută  
CS Gilortul Tg. Cărbunești (GJ) – CS Minerul Motru 2008 (GJ) Orășenesc Târgu Cărbunești / Gorj
CSM Școlar Reșița (CS) – ACS Știința Turceni (GJ) Mircea Chivu Reșița / Caraș - Severin
Alte știri din Fotbal