Primul meci în cantonamentul din PoloniaSportPictures.eu
03 Iul 2018

Primul meci în cantonamentul din Polonia

FC Dinamo București a câștigat prima partidă amicală din cadrul stagiului de pregătire la Gniewino, scor 4-0 (2-0) împotriva polonezilor de la ZKS Olimpia Elblag, prin golurile marcate de Sorescu, Hanca, D. Popa și I. Șerban.

Eșanu – Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, D. Nistor – Sorescu, Axente, Moldoveanu au evoluat din primul minut pentru echipa antrenată de Florin Bratu, iar după pauză au mai jucat Muțiu, Dudea, M. Popescu, Ehmman, Sg. Popovici, R. Grigore, Tîrcoveanu, I. Șerban, C. Dima, Pesic și D. Popa.

Lotul dinamoviștilor a plecat duminică în Polonia pentru al doilea stagiu de pregătire programat înaintea noului sezon competițional, delegația roș-albilor fiind cazată la "Mistral Hotel" din Gniewino. Echipa antrenată de Florin Bratu va disputa patru meciuri amicale în Polonia, revenirea în țară fiind programată pe 12 iulie.

Iată programul complet al meciurilor amicale în Polonia:

2 iulie, ora 17:00: Dinamo București - Olimpia Elblag (Polonia 3, locul 6)   4-0 (2-0)

5 iulie, ora 21:00: Dinamo București vs Arka Gdynia (Polonia 1, locul 12)

8 iulie, ora 17:00: Dinamo București vs Zaglebie Lubin (Polonia 1, locul 7)

11 iulie, ora 12:00: Dinamo București vs Jagiellonia (Polonia 1, locul 2)

Iată lotul dinamoviștilor pregătiți de Florin Bratu (antrenor principal), Iulian Mihăescu și Silviu Ion (antrenori secunzi), Cătălin Grigore (antrenor portari) și Liviu Rusu (preparator fizic): Vlad Muțiu, Mihai Eșanu – portari, Giorgios Katsikas, Mihai Popescu, Alin Dudea, Vlad Olteanu, Ricardo Grigore, Laurențiu Corbu, Sergiu Popovici, Cristian Dima, Denis Ciobotariu, Marco Ehmman – fundași, Dan Nistor, May Mahlangu, Sergiu Hanca, Diogo Salomao, Ivan Pesic, Ionuţ Şerban, Deian Sorescu, Andrei Tîrcoveanu – mijlocași, Daniel Popa, Robert Moldoveanu, Mircea Axente, Mihai Neicuțescu – atacanți. Portarul Jaime Penedo se va alătura lotului după cantonamentul programat în Polonia.