Preliminariile CM 2019: Belgia - România 3-2Mircea Rosca / SportPictures.eu
21 Oct 2017

Preliminariile CM 2019: Belgia - România 3-2

Reprezentativa feminină a pierdut la limită în fața Belgiei, scor 3-2,în cea de-a doua partidă din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial – Franța 2019.

Belgia a condus cu 2-0 prin golurile înscrise de Cayman în minutele 30 și 37, iar până la pauză Cosmina Dușa a redus diferența. Tricolorele au egalat situația pe tabelă în cea de-a doua repriză, prin Laura Rus (min 53), însă belgiencele au înscris golul victoriei prin Wullaert cu câteva minute înainte de finalul partidei.

Pentru naționala feminină urmează deplasarea în Italia, unde pe 24 octombrie se va disputa returul cu italiencele, începând cu ora 16:00, pe stadionul Teofilo Patini din Castel di Sangre, provincia L'Aquila.