Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România

Top news

Programul TV
  • 11:00
    Fotbal
    Liga 2: Sportul Snagov vs. Pandurii Tg. Jiu (live)
    Digisport 1
  • 12:00
    Volei
    DA1M: CSM București vs. Steaua (live)
    Digisport 4
  • 13:00
    Fotbal
    Liga 2: UTA Arad vs. Chindia Târgoviște (live)
    Digisport 1
  • 15:00
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Simona Halep vs. Kristina Mladenovic (live)
    Digisport 1
  • 17:30
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Mihaela Buzărnescu vs. Caroline Garcia (live)
    Digisport 1
  • 19:15
    Volei
    DA1F: Dinamo vs. CSM Volei Alba Blaj (live)
    Digisport 4
  • 21:00
    Fotbal
    Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs. CFR Cluj (live)
    Digisport 1
Popice / Bowling
Popice - Cupa României - etapa a 2-a, Ploiesti
02 Dec 2013

Popice - Cupa României - etapa a 2-a, Ploiesti

Orașul Ploiești a fost gazda celei de a doua etape a CUPEI ROMANIEI la popice, seniori, senioare si veterani (+50).

 

Rezultatele (adunate cu cele din prima etapa desfășurată la Târgu-Mures) au contat pentru stabilirea primilor 12 clasați, ce vor participa la turneul final de anul viitor. Clasamentul cumulat pentru cele două etape este următorul:

 

Seniori

1.Mihălcioiu Petruţ - CFR Cluj – 619 p.d. (Tg. Mureş) + 571 p.d. (Ploieşti) = 1190 p.d.;

2. Opincă Florin - CFR Olimpia ACB Iaşi – 589 + 584 = 1173;

3. Cercel Ion - CFR Olimpia ACB Iaşi - 623 + 539 = 1162;

4. Dorin Virgil - CFR Cluj – 573 + 573 = 1146;

5. Veres Gyula - CFR Olimpia ACB Iaşi – 543 + 585 = 1128;

6. Figlea Ioan - CFR Cluj – 580 + 541 = 1121;

7. Dudaş Bogdan - CFR Cluj – 576 + 539 = 1115;

8. Tudorie Bogdan - CFR Olimpia ACB Iaşi - 558 + 539 = 1097;

9. Ciurdea Costică - CFR Olimpia ACB Iaşi - 552 + 538 = 1090;

10. Balaban Radu - Inter Petrila – 567 + 517 = 1084;

11. Iura Bogdan - Inter Petrila – 530 + 523 = 1053;

12. Cucu Iulian Gabriel - CFR Olimpia ACB Iaşi – 511 + 529 = 1040.

 

Senioare:

 1 Duka Tilda - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 592 p.d. + 574 p.d. = 1166 p.d.

 2. Baciu Doina - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 588 + 552 = 1140;

 3. Gonciar Ioana - Rapid Bucureşti – 521 + 543 = 1064;

 4. Bornert Alexandrina - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 528 + 510 = 1038;

 5. Suciu Alina - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 523 + 510 = 1033;

 6. Roman Dalia - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 500 + 526 = 1026;

 7. Fulop Erika - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 531 + 494 = 1025;

 8. Băicoianu Andreea - Rapid Bucureşti - 555 + 466 = 1021;

 9. Dobre Luminiţa - Rapid Bucureşti – 541 + 479 = 1020;

 10.Erdos Renata - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 514 + 496 = 1010;

 11.Orban Kata - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 471 + 490 = 961;

 12.Bokor Reka - Electromureş Romgaz Tg. Mureş – 487 + 469 = 956.

 

 Veterani:

 1 Mailat Liviu - Gaz Metan Mediaş – 547 p.d. + 516 p.d. = 1063 p.d.;

 2. Kalman Francisc - Corona/Hoghiz Braşov - 544 + 508 = 1052;

 3. Deheleanu Aurel – Siderurgica Hunedoara/Bacova Timiş – 509 + 513 = 1022;

 4. Uyhely Francisc – Siderurgica Hunedoara/Bacova Timiş – 517 + 505 = 1022;

 5. Haran Silvestru - Gaz Metan Mediaş - 535 + 484 = 1019;

 6. Deheleanu Beni – Siderurgica Hunedoara/Bacova Timiş – 500 + 507 = 1007;

 7. Fulop Arpad - Corona/Hoghiz Braşov – 490 + 500 = 990;

 8. Rotbekert Wili - Corona/Hoghiz Braşov – 502 + 476 = 978;

 9. Geleriu Sorin - Gaz Metan Mediaş – 503 + 471 = 974;

 10.Mierliţă Matei – CS Drept Privat Băicoi – 445 p.d. + 498 = 943;

 11.Baray Iosif - Corona/Hoghiz Braşov – 435 + 497 = 932;

 12.Lupulescu Vasile – Siderurgica Hunedoara/Bacova Timiş – 493 + 439 = 932

Alte știri din Popice / Bowling