Play-off Liga 4 București: Favoriții se impun categoricRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
27 Mai 2019

Play-off Liga 4 București: Favoriții se impun categoric

În perioada 27 mai - 2 iunie pe stadionul din Regie se desfășoară turneul play-off al campionatului Ligii 4 pe București în urma căruia învingătoarea va accede la barajul pentru promovare în Liga 3. În acest play-off sunt implicate primele patru clasate în clasamentul de la finele sezonului regulat, care conform pozițiilor ocupate au pornit cu următorul punctaj: CSA Steaua București – 3 puncte; AS CS Carmen București – 2 puncte; CS Progresul București 2005 – 1 punct; CS FC Dinamo București – 0 puncte.

Competiția a debutat cu partida dintre Carmen și Progresul, formația clasată pe locul secund la finalul sezonului regulat impunându-se cu 3-1, golurile fiind reușite de Ioniţă în minutele 18 și 52 și Nechita în minutul 40, ”bancarii” înscriind golul de onoare prin Tudose în minutul 56.

Meciul serii a fost cel dintre CSA Steaua și Dinamo, elevii lui Marius Lăcătuș tranșând soarta partidei în primele 30 de minute. Caetano (min. 6), Medeiros (min. 15), Răsdan (min. 22 și 29) au dus scorul la un neverosimil 4-0, ritmul jocului scăzând după aceea. Pe final de meci Robu a făcut 5-0 în minutul 81, iar Varga a semnat unica reușită a dinamoviștilor în minutul 90+1.

Programul complet al meciurilor, toate transmise în direct pe canalele Digi Sport, este următorul: