Pasă de gol Dorin RotariuRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
27 Apr 2017

Pasă de gol Dorin Rotariu

Campioana en-titre din Belgia, FC Brugge, a bifat prima victorie din play-off-ul de Liga Campionilor, învingând aseară, cu 3-1, pe Oostende, pe teren propriu. Pasa de la al doilea gol, înscris de columbianul Izquierdo, a fost oferită de către ex-dinamovistul Dorin Rotariu, care a fost titular, înlocuit în minutul 70.

Brugge a ajuns la 35 de puncte, având 6 de recuperat față de liderul Anderlecht, care joacă astăzi, probabil cu Stanciu și Chipciu convocați, împotriva celor de la Charleroi, de la ora 21.30.

În play-off-ul de Europa League, Standard Liege a pierdut acasă, cu modesta Waasland-Beveren, cu 2-0, terminând și cu doi oameni eliminați. Răzvan Marin a fost introdus în teren, la echipa din Liege, în minutul 70.

Echipa pregătită de Mircea Rednic, Mouscron, a remizat cu Lokeren, 2-2. Rednic nu l-a inclus în planurile sale pentru această partidă pe fundașul Cristian Manea.