Nicio surpriză în CetateSportPictures.eu
03 Mar 2014

Nicio surpriză în Cetate

Duminică, 2 martie, s-au întâlnit la Deva două echipe implicate în lupta din subsolul Ligii Naţionale de handbal feminin, CSM Cetate (locul 8 cu 21 de puncte) din localitate şi Neptun Constanţa (locul  10 cu 14 puncte). Cum era de aşteptat, diferenţa de puncte şi de valoare dintre cele două formaţii s-a regăsit pe teren, unde gazdele nu au avut emoţii în a câştiga această partidă, punând astfel capăt unei serii de trei eşecuri consecutive. Până la pauză gazdele îşi asiguraseră deja o diferenţă confortabilă, scorul după 30 de minute fiind de 14-9. Partea a doua s-a desfăşurat în aceeaşi notă de superioritate a handbalistelor din Deva, scorul fiind menţinut la cota de siguranţă până la final. Victorie logică pentru CSM Cetate Deva, 25-21(14-9 la pauză), ambele echipe păstrându-şi locurile în clasament după această partidă.

Marcatoarele acestei partide au fost:

Pentru Cetate :Ana Maria Simion, cu 5 goluri, Cartaş 5, Toth 4, Şovar 3,  Antoce  3, Petrinja 2, respectiv Bîrsan1, Lazar 1 si Din 1

Pentru Neptun: Tiron 6 goluri, Enescu 4, Mărginean 3, Sheiko 2, Ionescu 2, Tămaş 1, Toma 1, Moţei 1 şi Strahan 1