Merge bine și cu rezerveleSportPictures.eu
20 Mai 2014

Merge bine și cu rezervele

Meci de vacanță sub Tâmpa între Corona Brașov și Petrolul Ploiești. La ultima reprezentație în fața suporterilor, brașovenii nu au reușit să facă nimic în fața unei echipe experimentale a ”găzarilor”. Răzvan Lucescu a fost nevoit să facă o serie de schimbări datorită suspendărilor dictate după meciul din etapa trecută de pe teren propriu cu Steaua, dar a și intenționat să utilizeze jucători cu mai puține jocuri în picioare.

Cu toate acestea, Petrolul nu a arătat ca o mașinărie cu sincope în funcționare și au reușit să deschidă scorul repede, prin Priso în minutul 19 cu un șut la colțul lung după un dribling scurt în interiorul careului. Tot Priso mărește diferența pe tabelă după pauză, în minutul 63, cu un șut din marginea careului mare după o respingere a brașovenilor la un corner de pe partea stângă. După alte 5 minute Camara stabilește scorul final cu un șut în cros după o pătrundere în careul gazdelor.

Corona – Petrolul 0-3 (0-1) în ultimul meci al unui campionat în care Petrolul a ratat titlul, dar a avut numai 2 înfrângeri, iar Corona a avut doar 2 victorii, prea puțin pentru menținerea în Liga 1.

Corona Brașov (antrenor Daniel Bona): Dănălache - Homei, Forika, Istrofor, Burlacu - Leonte, Dîlbea, Miranda, Dedu - Coman, Buş

Alte rezerve: Gătej, A. Manea, Fl. Manea, H. Popa, Neacşa, Mendizov, R. Stănescu

Petrolul Ploiești (antrenor Răzvan Lucescu): Povilas - Beţa, Hoban, Mustivar, Guilherme - Priso, Marinescu – Walter Fernandez, Zicu, Camara – Tamuz

Alte rezerve: I. Oprea, M. Florescu, Al. Radu, M. Anghel, R. Alecsandru, Fl. Gheorghe