Natație
Medalie de bronz la Riccione pentru Norbert TrandafirBogdan Maran / Mediafax Foto
19 Dec 2015

Medalie de bronz la Riccione pentru Norbert Trandafir

Norbert Trandafir a obținut o medalie de bronz la Campionatele Internaționale de înot ale Italiei, care se desfășoară în aceste zile, la Riccione, în Italia. La proba de 50 de metri liber, Norbert Trandafir a oprit cronometrele la 22.54 secunde. În aceeași probă, Marius Radu a înotat 22.91 secunde, fiind pe locul al șaselea.

Robert Glință a abordat azi, în ultima zi de concurs, două probe. La 200 metri spate el a terminat în 2.07.48 minute, în timp ce la 50 metri spate, cu timpul de 26.09 secunde, s-a situat pe locul 8.

Alex Coci, la 100 metri fluture, a încheiat pe locul al patrulea, cu timpul de 53.67 secunde.

România a încheiat concursul de la Riccione cu două medalii de bronz, informează www.frnpm.ro.