Meci amical: FC Buzău - FCSB 1-5Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
09 Iul 2021

Meci amical: FC Buzău - FCSB 1-5

FCSB s-a impus clar în ultima partidă amicală dinaintea sezonului 2021-2022, scor 5-1, pe terenul celor de la FC Buzău.

Răzvan Oaidă a deschis scorul în minutul 3, în timp ce Ciobanu a egalat în minutul 20, dintr-o lovitură de pedeapsă. După pauză, roș-albaștrii s-au dezlănțuit, reușind să înscrie prin Alexandru Musi (69), Stipe Vucur (72), Cristian Dumitru (75) și Ionuț Vînă (87 - penalty).

Dinu Todoran a folosit următoarea formulă de echipă: Vlad (Straton 46) - Haruț (V. Crețu 46), Al. Crețu (Cristea 46), Vucur, Cordea (Radunovic 46) - Ov. Popescu (Perianu 57), Oaidă (Ondrasek 46), Olaru (Musi 57) - Moruțan (Stoica 68), Tănase (Vînă 68), Oct. Popescu (Dumitru 68).

Pentru roș-albaștri urmează prima partidă din Liga 1, de pe terenul celor de la FC Botoșani (joi, 15 iulie, 20:30).

sursa: fcsb.ro