Meci amical: Dinamo - Zaglebie Lublin 1-1Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
08 Iul 2018

Meci amical: Dinamo - Zaglebie Lublin 1-1

FC Dinamo București a încheiat la egalitate, scor 1-1, duelul cu polonezii de la Zaglebie Lubin în al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire la Gniewino. Căpitanul Dan Nistor a marcat, în minutul 50, golul dinamoviștilor după ce polonezii au deschis scorul în prima repriză prin Tuszynski (44).

Eșanu - Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Sg. Popovici - Hanca, R. Grigore, D. Nistor - Neicuțescu, Axente, Salomao au fost titulari pentru echipa din Ștefan cel Mare, iar după pauză au mai evoluat Moldoveanu, D. Popa, Sorescu, M. Popescu, Vl. Olteanu, Tîrcoveanu, I. Șerban și Horsten.

Echipa antrenată de Florin Bratu a câștigat primele două jocuri de verificare disputate în Polonia, 4-0 cu Olimpia Elblag (goluri Sorescu, Hanca, D. Popa și I. Șerban) și 3-0 cu Arka Gdynia (goluri D. Nistor, Hanca și D. Popa).

Până la finalul cantonamentului, dinamoviștii vor mai disputa incă două partide amicale după următorul program:
10 iulie, ora 17:00: Dinamo București vs Jagiellonia
11 iulie, ora 12:00: Dinamo București vs Chojniczanka Chojnice
Revenirea în țară este programată pe 12 iulie (ora 17:20), pe Aeroportul "Henri Coandă".

sursa: fcdinamo.ro