Meci amical: Dinamo - Jagiellonia 1-4SportPictures.eu
10 Iul 2018

Meci amical: Dinamo - Jagiellonia 1-4

FC Dinamo București a pierdut partida amicală cu polonezii de la Jagiellonia, scor 1-4 (0-1), disputată în această după-amiază la Gniewino, golul roș-albilor fiind marcat de Denis Ciobotariu (66).

Muțiu – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici – Hanca, R. Grigore, D. Nistor – Sorescu, D. Popa, Salomao au evoluat din primul minut pentru dinamoviști, iar după pauză au mai jucat EșanuD. Ciobotariu, Vl. Olteanu, Dudea, Moldoveanu, Axente, Pesic, Tîrcoveanu, Neicuțescu și Ehmman.

A fost al patrulea meci amical pentru echipa antrenată de Florin Bratu, programat în cadrul stagiului de pregătire în Polonia, după 4-0 cu Olimpia Elblag (goluri Sorescu, Hanca, D. Popa și I. Șerban), 3-0 cu Arka Gdynia (goluri D. Nistor, Hanca și D. Popa) și 1-1 cu Zaglebie Lubin (gol D. Nistor).

Echipa din Ștefan cel Mare va mai disputa mâine, la ora 12:00 (ora României), un joc amical împotriva polonezilor de la Chojniczanka Chojnice, urmând să revină joi, 12 iulie (ora 17:20), în țară.

sursa: fcdinamo.ro