Meci amical: Dinamo - Chojniczanka Chojnice 2-5Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
11 Iul 2018

Meci amical: Dinamo - Chojniczanka Chojnice 2-5

FC Dinamo București a pierdut ultima partidă amicală din cadrul stagiului de pregătire în Polonia, scor 2-5 (0-3) cu Chojniczanka Chojnice, disputată astăzi la Gniewino. Golurile roș-albilor au fost marcate de Robert Moldoveanu (81) și Mihai Neicuțescu (88).

Eșanu – D. Ciobotariu, Ehmann, C. Dima, Vl. Olteanu – I. Șerban, Dudea, Tîrcoveanu – Pesic, Neicuțescu, Moldoveanu au evoluat, din primul minut, pentru echipa antrenată de Florin Bratu, iar după pauză au mai jucat Axente, Sorescu și R. Grigore.

Delegația dinamoviștilor va reveni mâine în țară, la ora 17:20, pe Aeroportul "Henri Coandă".

Iată, mai jos, rezultatele înregistrate de echipa din Ștefan cel Mare în primele patru meciuri amicale programate în Polonia:

Dinamo vs Olimpia Elblag 4-0 (2-0)
Deian Sorescu (16), Sergiu Hanca (30), Daniel Popa (74), Ionuț Șerban (81)

Dinamo vs Arka Gdynia 3-0 (1-0)
Dan Nistor (28), Sergiu Hanca (50), Daniel Popa (58)

Dinamo vs Zaglebie Lubin 1-1 (0-1)