Stranieri
powered by Team Sales
Marica a înscris pentru Konyaspor în Cupa TurcieiBogdan Iordache / Mediafax Foto
12 Feb 2015

Marica a înscris pentru Konyaspor în Cupa Turciei

Ciprian Marica a înscris un gol în meciul pierdut de Konyaspor, joi, în deplasare, cu scorul de 1-4, în faţa lui Galatasaray, în optimile de finală ale Cupei Turciei, rezultat în urma căruia formaţia din Istanbul a acces în sferturile competiţiei.

Marica, integralist la Konyaspor, a marcat în minutul 21. Pentru Galatasaray au înscris Burak Yilmaz '10, Sneijder '16, '34 şi Olcan Adin '45. La Konyaspor a jucat şi Gabriel Torje. Acesta a intrat pe teren în minutul 69, în locul lui May Mahlangu.

Și Bogdan Stancu a înscris o dată pentru Genclerbirligi, în victoria de pe teren propriu cu Eskișehirspor, scor 3-0. Guy Lucien Michel Landel (24) a deschis scorul pentru gazde, Stancu l-a majorat în minutul 79, iar Radosav Petrovic (82) a închis tabela. Fiecare echipă a avut câte un jucător eliminat, Doga Kaya (77), respectiv Goran Causic (62). Stancu a început ca titular și a fost înlocuit pe final (86) de belarusul Aleksandr Hleb.

sursa: mediafax.ro