Liniște sub TâmpaSportPictures.eu
11 Apr 2014

Liniște sub Tâmpa

La distanță de 14 puncte de primul loc de deasupra liniei retrogradării, mai mult cu unul decât au acumulat în 26 de partide, Corona joacă acum numai pentru spiritul jocului. Din păcate, meciul de astăzi de pe teren propriu contra ACS Poli Timișoara a arătat limitele fotbalistice ale jucătorilor lui Ionel Gane, care nu au bifat nicio ocazie importantă pe parcursul celor 90 de minute.

Bănățenii au încercat să concretizeze plusul de ambiție pe care l-au arătat în joc, dar ghinionul, așa cum a fost la faza din minutul 25 când Ovidiu Petre se trezește cu o minge singur cu poarta goală, dar șutul său trece peste transversală, sau norocul parțial, precum cel al lui Bărbuț la faza din ultimul minut al primei reprize, când mingea respinsă de Burlacu din careul mare al brașovenilor îl lovește în picior pe mijlocașul lui Poli și trece pe lângă poarta din care Marc era ieșit, nu sunt de ajuns pentru a colecta 3 puncte.

Corona – ACS Poli 0-0 și gazdele mai adună un punct doar pentru statistică, iar timișorenii ratează o bună ocazie de a se distanța de zona încinsă a clasamentului.

Corona Brașov (antrenor Ionel Gane): Marc - Burlacu, Poverlovici, Damian, V. Munteanu – Neacşa (min. 87 Popa), Miranda, Dâlbea, Pîrvu (min. 76 Brata) – Buş (min. 88 Balint), Coman

Alte rezerve: Dănălache, Homei, Forika, Manea

ACS Poli Timișoara (antrenor Dan Alexa): Nuno Claro - Mera, Ov. Petre, Şeroni, Morarjiu - Belu, Gorobsov (min. 53 Nanu) – Poparadu (min. 74 Scutaru), Trandu, Bărbuţ - Szekely

Alte rezerve: Kirev, Popovici, Boldea, Mansour, Keita