Liga a IV-a: Steaua, campioană de toamnăStefan Constantin / SportPictures.eu
25 Nov 2017

Liga a IV-a: Steaua, campioană de toamnă

Pe Stadionul Ghencea, a avut loc astăzi ultima partidă din turul Ligii a IV-a municipale București. Steaua, în calitate de echipă oaspete, a jucat contra celor de la Romprim. Meciul s-a jucat, practic, într-un singur sens, victoria Stelei profilându-se încă din primele minute.

Predescu a transformat o lovitură liberă din lateral stânga, deschizând scorul în minutul 10, după care Mirea, la o fază oarecum comică, a marcat golul al doilea, după o preluare cu spatele, urmată de un șut pe jos, cu latul. Predescu a majorat diferența din lovitură de pedeapsă, în minutul 20, iar scorul pauzei a fost stabilit la 5-0 după golurile realizate de Vîlcea și Mirea.

În partea secundă echipa roș-albastră a mai punctat de patru ori prin Mirea, trei goluri, și Curt.

Cu acest succes, formația antrenată de Ion Ion termină turul pe prima poziție, cu un total de 38 de puncte și golaveraj 79-3, la egalitate cu Academia Rapid care însă are 75 de goluri marcate și 5 primite.

sursa: csasteaua.ro