Liga a II-a, seria 2: Craiovenii împart puncteleSportPictures.eu
08 Mar 2014

Liga a II-a, seria 2: Craiovenii împart punctele

Ambele echipe din Craiova au obținut rezultate de egalitate în meciurile disputate în cadrul etapei a XVI-a a seriei secunde din Liga a II-a. În deplasarea de la Satu Mare, CS Universitatea a obținut o remiză cu gol în partida cu Olimpia. Scorul final a fost 1-1 și s-a stabilit încă din prima repriză. Sătmărenii au deschis scorul în minutul 31 prin Bujor în urma unei lovituri libere, Ferfelea restabilind egalitatea în minutul 37, reluând simplu din careu o centrare bună a lui Valskis.

Olimpia Satu Mare (antrenor Tiberiu Csik): Anca - Mureşan, Bălău, Micaş, Iuhas, Gavrilescu (min. 66 Feier), Villand, Schwarckopf, Faur (min. 46 Szalkai), Bujor, Boştină

Rezerve: Miron - Rus, D. Lemac, Feier, Roghină, P. Dragoş

CS Universitatea Craiova (antrenor Ovidiu Stângă): Brac - Vandelanoitte, Velcovici, Ferfelea (min. 61 Sin), Ljubinkovic, Petraşcu, Curelea, Pleşan (min. 70 Câju), Valskis, I. Şerban (min. 81 Ivan), Kitanovski

Rezerve: Irimia - Vătăjelu, Precup, Tomic

Reveniți în teren după neprezentarea la meciul din runda inaugurală a returului, FC Universitatea Craiova nu a reușit să marcheze pe teren propriu în meciul disputat la Turnu Severin împotriva celor de la FC Bihor într-o remiză, 0-0, ce convine orădenilor.

11 FCM UTA Arad 16 3 5 8 10-20 14
12 Minerul Motru 16 2 2 12 10-25 8