Hochei
Liga MOL: Victorii românești în deplasareRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
08 Oct 2016

Liga MOL: Victorii românești în deplasare

Corona Brașov a obținut o victorie importantă în Liga Mol, pe terenul maghiarilor de la MAC Budapesta, în prelungiri, cu scorul de 1-0 (0-0,0-0, 0-0, 1-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de către Roberto Gliga, în ultimul minut al reprizei suplimentare.

Într-un alt meci, CSM Dunărea Galați a dispus în deplasare de lanterna roșie HK Belgrad, din Serbia, cu scorul de 3-2 (0-0, 1-1, 2-1).

Astăzi, Corona Brașov joacă la Fehervari Titanok, de la 19.30, în timp ce Sport Club Miercurea Ciuc a ajuns la Belgrad, pentru partida cu HK. Angajamentul de începere va fi la ora 19.00. Gălățenii au plecat spre Budapesta, urmând să joace cu MAC pe 9 octombrie.

În țară, în Liga Națională, se joacă dubla Progym Gheorghieni - Sportul Studențesc, azi de la 18.30, respectiv mâine, de la 11.30.