Liga I: Rapid - FC Brașov 0-1 SportPictures.eu
17 Oct 2014

Liga I: Rapid - FC Brașov 0-1

Rapid a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de FC Braşov, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Aganovici, în minutul 84, cu un şut de la 8 metri, după o centrare a lui Serginho.

În minutul 27, de la Rapid a fost eliminat Mera, după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault la Ţâră. Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Machado, în minutul 62, tot pentru cumul de cartonaşe, după un fault la Martin.

Rapid: Drăghia - Tânc (V. Balint '71), Mera, Al. Iacob, Mendy - Săndulescu, Al. Dan - Al. Coman, Martin, Buş - Ciolacu (Negru '30). Antrenor: Marian Rada.

FC Braşov: Fl. Iacob - Străuţ, Machado, Leko, Serginho - Almeida (Ciocâlteu '46), C. Munteanu (Madeira '67) - M. Constantinescu, Grigorie, Aganovici - Ţâră (Enceanu '60). Antrenor: Adrian Szabo.

sursa: mediafax.ro