Liga I: Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj, scor 2-1SportPictures.eu
14 Sep 2014

Liga I: Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj, scor 2-1

Rapid Bucureşti a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), pe Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, printr-un gol marcat de Florin Călin în ultimul minut de joc.

Golurile învingătorilor au fost marcate de L. Buş '38 şi Fl. Călin '90+3, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Muşat, în minutul 61, din penalti.

1-0: Savin a centrat din partea dreaptă, Buş a preluat şi a înscris cu un şut la colţul lung de la 15 metri lateral stânga.

1-1: Muşat a transformat penaltiul acordat de Ovidiu Haţegan după un fault în careu comis de Savin asupra lui Nuno Viveiros.

2-1: Florin Călin a înscris în ultimul minut de joc cu un şut extraordinar de la 17 metri.

Rapid Bucureşti (antrenor Ionel Ganea): Bornescu - Savin (Tînc '63), Mera, Al. Iacob, Mendy - V. Negru - Al. Coman, I. Roşu, E. Dică (Fl. Călin '46), L. Buş - V. Balint (Ciolacu '72)

Universitatea Cluj (antrenor George Ogăraru): Veselovsky - Jovanivici, Neag, Ninu, Muşat - Bucşa, Cristocea (R. Costin '89) - Mengolo (Boutadjine '32), Stojanovici (Paulinho '77), Nuno Viveiros - Gravenberch

sursa: mediafax.ro