Liga Campionilor: CSM București învinsă la SkopjeRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
10 Ian 2016

Liga Campionilor: CSM București învinsă la Skopje

Echipa feminină de handbal CSM București a pierdut aseară într-un meci din grupele Ligii Campionilor, cu scorul de 22-21, pe terenul macedonencelor de la Vardar Skopje.

Bucureștencele au început bine, s-au aflat la conducere pe tabelă, însă Vardar a avut câteva momente cheie pe care le-a fructificat din plin. Dacă la pauză scorul a fost egal, 11-11, Vardar s-a desprins decisiv cu trei minute înainte de final, 22-19, forcingul CSM-ului neaducând decât o înfrângere onorabilă.

Cea mai bună marcatoare a noastră a fost Isabelle Gullden, cu 8 goluri.

Într-un alt meci al grupei, unguroaicele de la Gyor au câștigat cu 22-20 meciul cu Buducnost Podgorica, formație pentru care Cristina Neagu a marcat de patru ori. Azi se joacă în seria noastră și meciul Midjytlland - Savehof.

CSM București va juca în etapa viitoare pe teren propriu, la București, împotriva danezelor de la Midjytlland.

În clasament, CSM se află pe locul al patrulea, cu 5 puncte.