Liga 3: Rapid dă 10Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
06 Apr 2019

Liga 3: Rapid dă 10

FC Rapid a făcut spectacol pe arena din Regie în compania celor de la CS Făurei într-un duel al managerilor Daniel Pancu și Bănel Nicoliță.

Fără pretenții la un rezultat mare, echipa vizitatoare a căzut în extrema cealaltă, fiind practic desființată de cavaleria ușoară vișinie care a înscris de nu mai puțin de 10 ori și a pus probleme organizatorilor la schimbarea tabelei.

Golurile formației giuleștene au fost înscrise de Drăghiceanu (min. 12), Matulevicius (min. 29 și 44), Cârstocea (min. 37), Jorza (min. 46 și 53), Hlistei (min. 57), Sefer (min. 77), Goge (min. 81) şi Robinho (min. 82), în timp ce Pușcașu a înscris golul de onoare în minutele de prelungiri ale primei reprize.

În clasament, Rapid conduce cu 53 de puncte urmat de Unirea Slobozia cu 46 de puncte, CS Afumați cu 42 și Progresul Spartac cu 41. Etapa viitoare giuleștenii vor juca miercuri, 10 aprilie în deplasare cu CS Medgidia, iar în etapa a 23-a programată pe 13 aprilie vor sta. Elevii lui Daniel Pancu vor reveni în Regie sâmbătă, 27 aprilie pentru partida cu Agricola Borcea.

Rezultatele etapei a 21-a a seriei 2 sunt următoarele:

Sâmbătă, 6 aprilie

FC Rapid - CS Făurei  10-1 (4-1)

Unirea Slobozia - FC FCSB 2  5-2 (2-2)

Progresul Spartac - ACSM Olteniţa  1-0 (0-0)

Axiopolis Cernavodă - SC Popeşti Leordeni  2-0 (0-0)

CS Tunari - Sportul Chișcani  3-1 (0-1)

Agricola Borcea - CS Medgidia  1-2 (0-2)

CS Afumaţi a stat. Partida Înainte Modelu - Delta Dobrogea Tulcea  a fost omologată cu scorul de 3-0 în favoarea gazdelor datorită retragerii din campionat a formației tulcene.